BPMS یا ERP ?

BPMS یا ERP ?

هدف از پیاده سازی مدیریت فرآیند کسب و کار با برنامه ریزی منابع سازمانی در کسب و کار شما افزایش نیروی تولید و افزایش سود است. بسیار مهم است که بسته به نیازهای کارکردی و اهداف تجاری خاص خود مسیر و نرم­افزار درست را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. اگر درست انتخاب نکنید، در نهایت زمان و پول خود را تلف می­کنید. یکپارچه­سازی این نرم­افزارها می­تواند پیچیده و زمان­بر باشد، باوجوداین انجام صحیح این کار مزایای مثبت بسیار خواهد داشت.

آیا می­دانستید برنامه­ریزی منابع سازمانی و BPM اغلب با هم اشتباه گرفته می­شوند؟ این دو درحالی که در سطح به هم شباهت دارند، دارای تفاوت­هایی کلیدی هستند. درحالی که می­خواهیم تفاوت بین BPM و ERP را بررسی کنیم، در ابتدا باید پایه را تعیین کنیم. باید نقشی که هر یک از آن­ها بازی می­کنند را درک کنید و آن گاه می­توانید تصمیم بگیرید که بهترین گزینه برای کسب و کارتان کدام است.

مدیریت فرآیند کسب و کار

در این بخش، به بررسی مدیریت فرآیند کسب و کار می­پردازیم. نرم­افزار در این طبقه به خودکار کردن فرآیندهای کسب و کار کمک خواهد کرد و این اتوماسیون می­تواند موجب صرفه­جویی زمانی زیادی برای شرکت شما شود. BPMS طراحی شده تا کسب و کار شما پربازده­تر باشد. این نرم­افزار به شما اجازه می­دهد بر مقدار منابعی که برای هر پروژه به کار برده می­شوند نظارت کنید و به شما کمک می­کند به طور مؤثرتری از بودجه­ی خود استفاده نمایید.

شما می­توانید ببینید برای هر کاری به چه مقدار زمان و پول نیاز دارید. آن گاه، می­توانید تنظیمات مناسب را انجام دهید تا بازده مدل تجاری خود را بهبود بخشید. همچنین این نرم­افزار می­تواند فرآیند تخصیص مشاغل را خودکار کند؛ کارهای فردی به صورت خودکار بر اساس سطح مهارت کارمندان به آن­ها تخصیص داده می­شوند در حالی که می­توان کارهای پیچیده­تر را به کارمندانی سپرد که سطح مهارت آن­ها بهبود یافته است.

BPMS در مقابل ERP

مردم اغلب BPMS و ERP را با هم اشتباه می­گیرند. بهترین راه به خاطر سپردن تفاوت بین این دو این است که ERP را ذخیره­سازی و دیگری را اتوماسیون و مدیریت فرآیند در نظر بگیرید. وقتی کسب و کاری را اداره می­کنید باید داده­های زیادی را گردآوری کنید. باید فروش، حقوق کارمندان و موارد دیگر را گردآوری کنید؛ مدیریت مستقل همه­ی این داده­ها کار ترسناکی است. این­جاست که ERP مفید واقع می­شود.

اگر بخواهیم راحت بگوییم، ERP نرم­افزاری است که داده­ها را در سروری مرکزی ذخیره می­کند. بنابراین، بخش­های مختلف می­توانند داده­ها را وارد کنند و همه­ی آن­ها در یک مکان ذخیره می­شوند. کارکنان مدیریت می­توانند بر طبق نیاز به داده­ها دسترسی داشته باشند.

آیا می­توانید از هر دوی آن­ها با هم استفاده کنید؟

افراد بسیاری می­پرسند آیا این دو می­توانند با هم کار کنند. می­توانید BPMS را به ERP اضافه کنید. باوجوداین، عکس این عمل امکان­پذیر نیست. اگر این کار درست انجام گیرد، این دو در حقیقت می­توانند از طریق پر کردن شکاف­ها همدیگر را تکمیل کنند. با اجرای این دو با هم می­توانید همه چیز را داشته باشید. می­توانید مدیریت فرآیند خودکاری داشته باشید که بر استفاده از منابع نظارت کرده و کارها را به افراد تخصیص می­دهد. به طور هم­زمان، کماکان قادر خواهید بود همه­ی داده­های خود را در پایگاه داده­ی مرکزی ذخیره کنید.

  • selecthub.com/enterprise-resource-planning
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *